Barna Centre

Barna Centre

El Premi ‘Punt de Llibre 2024’ omple els mercats del talent del jove alumnat de Barcelona

3 de maig de 2024

En el marc del programa ‘El comerç i les escoles’, recentment s’han donat a conèixer els guanyadors i guanyadores del premi ‘Punt de Llibre 2024’.

Amb aquest premi, organitzat per la Direcció de Comerç, Restauració i Consum de l’Ajuntament de Barcelona, s’encoratja l’alumnat a expressar la seva visió única sobre el comerç de barri i la vida urbana a través de l’art. Posteriorment, la creativitat de les propostes guanyadores inunda la ciutat en forma de punts de llibre, deixant l’empremta del binomi comerç-escola a tot el territori.

Enguany, hi va haver moltes propostes diferents i inspiradores, agrupades en set categories de participació per a totes les edats: 3r i 4t d’ESO, Batxillerat i Formació Professional; 1r i 2n d’ESO; Centres d’Educació Especial; Cicle Mitjà de Primària; Educació Infantil; Cicle Inicial de Primària i Cicle Superior de Primària. En total, es van reconèixer els 28 millors treballs -catorze guanyadors i catorze finalistes-, i els treballs millors valorats es van convertir en 200.000 punts de llibre impresos i distribuïts gratuïtament per Sant Jordi per tota la ciutat, gràcies a la col·laboració de mercats, d’associacions i eixos comercials.

L’acte va tenir lloc al Saló de Cent de l’Ajuntament de Barcelona el 16 d’abril de 2024 i va comptar amb  la presència de Raquel Gil Eiroá, regidora de Promoció Econòmica, i Pròsper Puig, president de la Fundació Barcelona Comerç. Plegats van celebrar la creativitat i el compromís dels estudiants amb la seva comunitat, fomentant una relació positiva entre l’educació i el comerç de proximitat a través del llenguatge plàstic. 

A continuació, es detallen els guanyadors i guanyadores de les diferents categories, que van captivar els jurats amb el seu compromís amb la promoció de la cultura i el comerç local:

3r i 4t d’ESO, Batxillerat i Formació Professional:

  • Shiqi Li, de La Salle – Horta
  • Nicole Patricia Cibotaru, de La Salle – Horta
  • Walter Gabriel Chapoñán Hidalgo, de La Salle – Horta
  • Aitana Esteban Saldaña, del Col·legi Sant Lluís

1r i 2n d’ESO:

  • Marley Rigg, de l’INS Pau Claris
  • Laura Lluch Fernández, del Col·legi Jesús, Maria i Josep
  • Ingrid Muelas Leal, de La Salle – Horta
  • Júlia Romero Merino, del FEP Santa Teresa de Lisieux

Centres d’Educació Especial:

  • Jonc Mira Barranco, del Col·legi Paideia
  • Mert Hayran Hernández, del Centre Josep Pla
  • Hugo Peñaranda Sánchez, de la Fundació Estimia
  • Alfred Farran Álvarez, de l’Escola Léxia

Cicle Mitjà de Primària:

  • Manel Mogrovejo Todolí, del Col·legi Miró
  • Laia Díez Domínguez, del Col·legi Sant Miquel
  • Quim Cantero Carbajo, de l’Escola Bac de Roda
  • Mar Garrigues Llevot, del FEP Sant Medir

Educació Infantil:

  • Max Maymó Ros, de l’Escola Reina Elisenda Virolai
  • Fatiha Uddin, de l’Escola Rubén Dario
  • Aylen Giménez Aguilar, de l’Escola Vedruna Immaculada
  • Dharya Barrezueta Torbenko, Carlotta Di Pinto Bulacio i Lucas Antón Navarrete, de La Salle – Horta

Cicle Inicial de Primària:

  • Max Valdés Asmus, de l’Escola Vila Olímpica
  • Irene Martínez Frank, de La Salle – Horta
  • Martina Roca Tinoco i Àgata Carmona Herreros, del Col·legi Miró
  • Naeem Quesada Kratofil, de La Salle – Horta

Cicle Superior de Primària:

  • Xantal Cibran Mur, de La Salle – Horta
  • Jan Andrés Chacón, del Col·legi Sant Lluís
  • Nai Xia, de La Salle – Horta
  • Ferdaus Alom, de l’Escola Rubén Darío

Mercats de Barcelona

Els nostres socis

PASAMANERIA SOLER
Gloria
Barcelona Duck Store
Nemrut
Casa del Bacalao
Aureo&Calicó
Mesón del Café
Carregant...
x
X